A turizmus a világ felkapottabb helyein kezd olyan mértéket ölteni, hogy a helyieket egyszerűen megfojtja. Egy velencei városlátogatáshoz jegyet kell váltani, sőt a 25 főnél nagyobb csoportok nem is látogathatják. Ilyen és ehhez hasonló trendek tudatában is érdemes elgondolkodni, hogy kevesebbet kellene utaznunk már csak a Föld védelme és az élhetőség megtartása érdekében is. Ezért az Utazás Európába oldal is arra törekszik, hogy olyan élményt nyújtson, ami egyre inkább a valósághoz közelít. A következő cikkekben így megtalálod >360°Panorama> jelöléssel azokat a vizuális lehetőségeket, amik élményszerűbben mutatják be a látnivalókat, mint akár a videók, főleg, ha egy VR szemüveget is feldobsz! Ezt a próbálkozást nézzük meg először Strasbourgban!
Az Európai Parlament (Parlement Européen) fő épülete a nyílt és transzparens demokrácia jelképeként végig üvegborítású, ami az egykori francia nőjogi aktivista és parlamenti képviselőről, Louise Weissről kapta a nevét. Elhelyezkedése igen meglepő, mivel az utca egyik oldalán csendes, kertvárosi lakóházak állnak, másik oldalán pedig európai politikusok hajtanak be a mélygarázsba. Az építészeit a római Amfiteátrum >Bővebben>>> és Bábel tornya ihlette, amit 1999-ben adtak át az egyik oldalát szándékosan befejezetlenül. A parlament Brüsszelben is ülésezik, így gyakori, hogy a képviselőcsoport egy kibérelt TGV vonattal átszáguld Strasbourg 785 férőhelyes, kék-fehér üléstermébe. Nézd meg belülről is, de ne felejts el teljes képernyőre váltani >>>
Franciaország észak-keleti, Rajna menti régiója, Elzász évszázadokon keresztül a Német Birodalomhoz tartozott és többször tulajdonost váltott, a második világháború végén a szövetségesek visszaadták Franciaországnak, de még ma is jelentős német vonásokkal rendelkezik. Ezekből az időkből maradt fenn a környék elbűvölő építészete, a favázas házak, amit a korábbi >klikk>>> cikkünkben felfedezhetsz. A parlament unalmas politika terepéről keljünk inkább át Strasbourg történelmi óvárosába, ami a Grande Île szigeten terül el és nem véletlenül az UNESCO az egészet a világörökség részévé nyilvánította. A Kammerzell ház (Maison Kammerzell) a város egyik leghíresebb favázas épülete és a környék egyik legdíszesebb középkori polgári lakóépülete a késő gótikus építészetből. Nézz körül a Place de la Cathédrale-on, aminek közepén már fel is tűnik a Notre-Dame >>>
Ez a Notre-Dame (Cathédrale Notre-Dame de Strasbourg) nem az a Notre-Dame, amire Párizsban >Bővebben>>> gondolnánk és talán még monumentálisabb is annál! Ez az egytornyos, gótikus katedrális is a XIV. századra lett kész, de nem csak kívülről, hanem belülről is elképesztő hatást nyújt, még utólag is, főleg ha jobb minőségű lenne a felvétel >>>. Előzetesen mindig érdemes tájékozódni minden apró látványosságról és akkor a helyszínen nem lepődünk meg, hogy a tömegek mit bámulnak annyira. Ugyanis a székesegyházban egy több száz éves csillagászati órán megnézhetjük akár a pontos dátumot, ami öröknaptárral, bolygószámlappal, valamint nap- és holdfogyatkozások mutatójával is rendelkezik.
A Rajna-vidék főleg a fekete-fehér favázas épületeiről ismert, amik különösen a város La Petite France negyedében tűnnek fel. Itt az Ill folyó számos csatornára szakad, amelyek egy olyan területen haladnak keresztül, amely a középkorban a város tímárainak, molnárainak és halászainak az otthona volt.
Ne szaporítsuk a szót, sétáljunk egyet a folyó és a gát mentén, bár így sem egy fagyira, de egy kávéra sem tudunk beülni, hacsak ki nem szaladunk a konyhába…
Séta közben felmerülhet, hogy egyáltalán a csónakok hogyan férnek el az alacsony hidak alatt?! Külön élmény végignézni, ahogy a hidat elfordítják és megnyílik a tér a hajók előtt, de közben a bámészkodók nem hőbörögnek, türelemmel és ámulattal nézik végig a napi rutint.
Ha tetszett a cikk, klikkelj a jobb felső sarokban lévő KÖVETÉS gombra vagy kövesd az Utazás Európába facebook oldalát:
További extra fotókért klikkelj ide:
Ha Strasbourg környékén járunk, érdemes beugrani az MM Parkba, ami nem egy botanikus kert, hanem, a II. világháborús járművek széles választékát kínálja >>>