Adolf Hitler berlini öngyilkossági elméletének bizonyítékai több ponton megbuktak, ennek ellenére a történészek foggal-körömmel ahhoz ragaszkodnak. Vallomások, hivatalos dokumentumok, újságcikkek és beszámolók viszont arról szólnak, hogy egy előkészített terv keretében Berlinből megszökött a nagy szervező, Martin Bormann segítségével. Gerrard Williams walesi író szerző társával együtt ennek jártak utána és írták meg a hazánkban még nem kapható Grey Wolf c. könyvét Hitler meneküléséről. Alapos munkát végeztek, amire már önmagában bizonyítékul szolgál a több oldalas irodalom- és forrásjegyzék, a titkosítás alól feloldott iratok és a törvényszéki vizsgálatok adatai, így az egyik legnagyobb hazugságot leplezték le, miszerint 1945. április 30-án a Führer öngyilkos lett! Gerrard engedélyezte a cikket, így bepillantást nyerhetsz a könyv hátborzongató igazságának lehetőségébe:
forrás: grandfacho.com&pixabay.com&hu.wikipedia.org
Az ellentmondások közepette egy lélegzetvételnyi időre még álljunk meg és bemelegítésként nézz körbe az oldal eddigi II. világháborús emlékeibe:
1945. április 25-én Berlinben Hitler jobb keze, a kancellária vezetője, Bormann és Eva Braun testvérének, Gretának a férje, a hírhedt Waffen-SS tábornok, Hermann Fegelein a végső simításokat végezték el a menekülési terven. A földalatti vasúti rendszer, az U-bahn biztonságos útvonalat kínált a kormányzati negyedtől a Fehrbelliner Platzig, ami kitűnő lehetőséget nyújtott a Hohenzollerndammon kialakított ideiglenes felszálló pályához.
forrás: youtube.com: Berlin Now & Then
A kiindulópontunkat, a Führerbunkert (Térkép) is a német Hochtief építőipari óriás húzta fel, ami ma is képviselteti magát hazánkban, emellett ők építették a Führer jelentős építményeit, a bajorországi Berghofot és a poroszországi Farkasodút is. A tervek szerint április 28-án a Führer, szeretett kutyája, Blondi, Eva Braun, Bormann, Fegelein és az SS-gárda hat megbízható katonája a Vorbunkeren és a Mohrenstrasse metróállomáson keresztül eljutottak a fehrbellineri (Térkép) találkozási ponthoz. Pár pillanat múlva az ideiglenes reptérről a tapasztalt harci pilóta, Peter Baumgart egy 18 személyes Ju 52-es géppel már Magdeburg felé repült velük. Rövid megszakítás után észak felé vették az irányt a Balti-tengerig, majd a dániai német légi bázison, Tønderben (Térkép) landoltak.
forrás: germanaircraftwwii.org&br.de
Eközben a terv részeként Hitler hasonmása, Gustav Weber és Eva Braun dublőre a bunkerben tovább tartották a frontot, majd később őket találták meg összeégve az orosz katonák. Közben Hitler és kísérete már a Lübeck melletti Travemünde (Térkép) repülőtéren átszálltak a Weber Baumbach ezredes vezette Ju 252-re és megállás nélkül a nácibarát Reusba (Google Maps) repültek, hogy ismét egy Ju-52-re váltsanak. A menekültek következő állomása az Atlanti-óceánon található Fuerteventura szigete volt, ahol egy titkos létesítmény, a Villa Winter (Térkép) várta őket.
forrás: gran-canaria-actueel.jouwweb.nl
Bormann aprólékos tervezésére jellemző volt, hogy a Gruppe Seewolf három különálló U-boatját kinevezte a menekülési misszióba - szükség esetén alternatívát biztosítva - és a szökést egy hagyományos atlanti művelet keretében rejtette el, hogy a szövetségesek figyelmét ne keltse fel. Az egyetlen elérhető tengeralattjáró, amelynek teherbírási képessége és kapacitása megfelelt az Argentínába történő utazáshoz, az IXC típus volt, amivel rögtön Dél-Amerika felé vették az irányt.
forrás: wikipedia.org
Hat héttel később, 1945 július 28-án nyolc lesoványodott ember lépett partra az argentin Necochea (Google Maps) mellett, köztük Adolf Hitler is. Nem érkeztek üres kézzel, mivel titokzatos ládáikat teherautókra rakodták, hogy Buenos Airesbe, a náci ellenőrzésű bankok letétjébe helyezzék. Bormann már a tunéziai vereség után számos lehetőség közül belefoglalta a Hitler menekülési tervébe San Carlos de Barilochet (Google Maps), ami egy jelentős német kolóniával büszkélkedő alpesi üdülőre emlékeztetett.
forrás: cucinare.tv
A várostól nem messze fekvő Inalco villa (Google Maps) lett éveken keresztül az egykori Führer búvóhelye, ami az Andok vonulatai között egy tó partján lapult. 1962. február 12-én a hetvenkét éves Hitler strokeot kapott, amely megbénította az egész bal oldalát, majd kómába esett. Másnap délután 15:00 órakor orvosa, Dr. Lehmann megállapította, hogy nem mutat életjeleket…
forrás: infobae.com
Ha az új cikkekről itt is értesülni szeretnél, klikkelj a jobb felső sarokban lévő +KÖVETÉS gombra!
Ha továbbra is érdekel a II. világháború legnagyobb rejtélye, ne hagyd ki a korábbi cikket, ami legfőképp az FBI és az OSS (CIA) aktáin alapszik és a Szürke Farkashoz képest egy hasonló menekülési útvonalat mutat be:
Ha megjött a kedved egy utazáshoz, most még időben vagy, hogy az Utazás Európába által tesztelt legjobb ajánlatok közül foglalj! Bővebben az Utazásszervezőben (kattints rá)!
Forrás: Simon Dunstan and Gerrard Williams. Grey Wolf: The Escape of Adolf Hitler. Sterling, 2011